Jodinėjimas Lietuvos liaudies buities muziejuje. Čia įrengtos patalpos neįgaliesiems, kuriose bendradarbiaujant su VšĮ Rumšiškių muziejaus dvaro akademija, vyksta neįgaliųjų vasaros stovyklos, organizuojami seminarai, mokymai, skirti neįgaliųjų integracijai, tobulėjimui ir reabilitacijai. Įrengti privažiavimai prie ekspozicijų. Tualetas lankytojams, turintiems judėjimo negalią (Muziejaus miestelyje, Ugniagesių stoginėje).
Daugiau informacijos:
Tel. +370 699 17869.
Panevėžio dailės galerija – pilnai pritaikyta neįgaliesiems. Automobilių parkavimosi aikštelė, įkalnė/pandusas, liftas, pritaikytos durys, pritaikytas tualetas.
Daugiau informacijos:
infogalerija@arspanevezys.lt,
www.arspanevezys.lt
Svečiai laukiami adresu: Respublikos g. 3, Panevėžys
Panevėžio kraštotyros muziejus – pilnai pritaikytas. Automobilių parkavimosi aikštelė, įkalnė/pandusas, liftas, pritaikytos durys, pritaikytas tualetas.
Daugiau informacijos:
Tel. +370 45 59 61 81
informacija@paneveziomuziejus.lt,
www.paneveziomuziejus.lt
Svečiai laukiami adresu: Vasario 16-osios g. 23, Panevėžys
ANYKŠČIŲ REGIONINIO PARKAS. Čia neįgalieji gali aplankyti interaktyvią, modernią ekspoziciją, susipažinti su Anykščių regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, pasižiūrėti įvairių video siužetų apie Anykščių kraštą ir pasiklausyti dainų, legendų ir padavimų. Ekspozicijoje galima viską liesti: interaktyvius ekranus, gamtos dovanotas fosilijas ir akmenis, kvarcinį smėlį, plunksnas. Pagrindinė ekspozicijos tema pateikta kaip apdainuotas gamtos ir kultūros paveldas, atsiskleidžiantis gausiuose literatūros kūriniuose. Patalpoje gausu raidžių, skaičių ir tekstų – viską galima paliesti!
Senvagė – viena gražiausių Panevėžio miesto dalių. Po atnaujinimo, įrengti nauji ir atnaujinti esami dviračių ir pėsčiųjų takai, mažosios architektūros elementai, sporto, žaidimų, poilsio ir apžvalgos aikštelės, suformuotas tvenkinyje esančios salos reljefas, įrengti tiltai į salą. Tačiau vienas įspūdingiausių ir daugiausiai miestiečių suburiantis reginys yra Muzikinio šviesų ir projekcijų fontano pasirodymas. Plaukiojančio fontano spektaklyje, groja muzika, keičiasi povandeninis srovių apšvietimas ir ant vėduoklės formos vandens ekrano projektuojamas vaizdas, kuriame – Panevėžio miesto istorija. (nuot. aut. Gediminas Kartanas)
Laisvės aikštė. Visais laikais buvusi Panevėžiečių traukos vieta iki šiol džiugina miesto gyventojus. Panevėžio miesto centre, ji tarsi trikampė širdis, bendruomeninių renginių, susitikimų ir laisvalaikio centras. Čia veikia fontanas, įrengtos poilsio zonos, paviljonas renginiams ir vaikų žaidimo aikštelė. Vasaros sezonu čia kiekvieną penktadienį vyksta nemokami renginiai, o nuo kaitrios saulės galima pasislėpti ąžuolų sukurtame pavėsyje. Aplink aikštę išsidėsčiusios jaukios kavinukės bei parduotuvės leis pasinerti į miesto gyventojų kasdienybę. (nuot. aut. Gediminas Kartanas)
Kultūros ir poilsio parkas. Medžiais apaugęs upės parkas su dviračių ir pėsčiųjų takais, diskinio golfo aikštynais ir žaidimų aikštelėmis. (nuot. aut. Gediminas Kartanas)
Svečiai laukiami adresu: Parko g., Panevėžys.
„Ekrano marių” pakrantė. Teritorijoje įkurtos aktyvaus ir ramaus poilsio zonos: žaidimų ir sporto aikštelės, vietos maudynėms ir iškyloms, stebėjimo ir grožėjimosi gamta erdvės. Palei visą tvenkinio pakrantę vingiuoja pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris apjungia sporto ir poilsio infrastruktūros elementus. Takas pilnai pritaikytas rekreacijai: įrengti suolai ir stalai, laužavietės, persirengimo kabinos, lauko žaidimų, treniruoklių ir gimnastikos erdvės, diskgolfo aikštelės. Tvenkinio pakrantėje vandens pramogoms įrengta vieta nedideliems laiveliams nuleisti į vandenį, baidarių prieplaukos, pontoniniai liepteliai, tvenkinio apžvalgos aikštelė. Takas pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems asmenims – atsirado pirmoji mieste jiems pritaikyta maudynių vieta su patogiu nuolydžiu į vandens telkinį, pandusu, specialia persirengimo kabina. (nuot. aut. We Love Lithuania)
Gražutės regioninis parkas, tai vieta, kurioje geriausia planuoti ir pradėti kelionę po regioninį. Centre teikiama informacija apie Gražutės regioninio parko lankytinas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę, muziejus, amatų centrus, pažintinius takus, vandens ir dviračių trasas, stovyklavietes.
Svečiai laukiami: Saulėtekio g. 15, Degučiai
Kino teatras „Dainava“. Pritaikyta neįgaliesiems: automobilių parkavimosi aikštelė, įkalnė/pandusas.
Daugiau informacijos:
Tel. +370 315 76 228
info@kinasdainava.lt
www.kinasdainava.lt
Svečiai laukiami adresu: Rotušės a. 11, Alytus
J. Miltinio dramos teatras - įkalnė/pandusas, liftas, pritaikytos durys, pritaikytas tualetas.
Daugiau informacijos:
Tel. +370 45 584599
info@miltinioteatras.lt
www.miltinioteatras.lt
Svečiai laukiami adresu: Laisvės a. 5, Panevėžys.
Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykla, kurioje edukacinės programos vedamos patyrusių ir savo darbą mylinčių bei išmanančių Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir etnokultūros specialistų. Yra galimybė rengti vasaros stovyklas mokiniams ir studentams. Visas kompleksas pritaikytas neįgaliesiems.
Daugiau informacijos:
info@aparkai.lt
Tel. +370 659 62851, +370 386 47478
Svečiai laukiami: Lūšių g. 16, Palūšė.
MEDŽIŲ LAJŲ TAKO KOMPLEKSAS. Apžvalgos bokšte įrengti keltuvai suteikia galimybę neįgaliesiems pakilti iki Medžių lajų tako ir pasidžiaugti užburiančiais gamtos vaizdais iš aukštai. Keltuvai nedirba esant neigiamai oro temperatūrai, bei didesniam nei 30 laipsnių karščiui.
Svečiai laukiami adresu: Dvaronių k. 5, Anykščiai
Alytaus sporto ir rekreacijos centras. Pritaikyta neįgaliesiems: automobilių parkavimosi aikštelė, įkalnė/pandusas, liftas, pritaikytos durys, pritaikytas tualetas.
Daugiau informacijos:
Tel. +370 315 37 622
centras@asrc.lt
www.asrc.lt
Svečiai laukiami adresu: Naujoji g. 52, Alytus
Alytaus kultūros ir komunikacijos centras. Pritaikyta neįgaliesiems: automobilių parkavimosi aikštelė, įkalnė/pandusas, pritaikytas tualetas.
Daugiau informacijos:
Tel. +370 315 77 480
akkckasa@gmail.com
www.akkc.lt
Svečiai laukiami adresu: Pramonės g. 1 B, Alytus
PLATELIŲ DVARO SODYBOS TRADICINIŲ AMATŲ CENTRAS. Pastatas bus pilnai pritaikytas neįgaliesiems. Čia vykdoma įvairi tradicinių amatų mokymo, etnokultūros papročių ir apeigų pažinimo bei kulinarinio paveldo degustavimo edukacinė veikla.
Daugiau informacijos:
daiva.vaskiene@zemaitijosnp.lt
Tel. +370 659 58314
Svečiai laukiami adresu: Didžioji g. 19, Plateliai
Lietuvos liaudies buities muziejuje yra specialiai neįgaliesimes parengta edukacinė programa „Kūdikystė, vaikystė senoje pirkioje“. Įrengta Tauragnų sodybos ekspozicija, kurioje lankytojai gali savarankiškai vaikščioti po sodybą, liesti ir kilnoti visus čia esančius eksponatus. Brailio raštu yra parengti aukštaičių gatvinio rėžinio kaimo – Tauragnų sodybos pastatų reljefiniai planai ir ekspozicijos aprašai.
Daugiau informacijos:
Tel. 8 687 07137
info@llbm.lt
www.llbm.lt
Svečiai laukiami adresu: L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės